Adventure Travel Abroad

Top 10 tourist attractions in Vilnius – napisy PL

Top 10 tourist attractions in Vilnius – napisy PL


Pamar Travel w Wilnie Zapytaliśmy stu mieszkańców Wilna: Jakie jest Twoje ulubione miejsce ? Co polecasz zobaczyć ? Oto rezultat: 10. Ostra Brama Przybywają tu wierni, miłośnicy historii i każdy turysta zaczynający zwiedzać Wilno Ostra Brama jest ostatnią (z pięciu) zachowaną bramą miejską z XVI wieku W tym miejscu możemy znaleźć cudowny obraz Najświętszej Marii Panny Nasz wielki poeta Adam Mickiewicz napisał, że Maryja uratowała mu życie, ponieważ jego matka modliła sie tu o jego zdrowie Ludzie wciąż wierzą, że obraz ma cudowne właściwości Mijając Ostrą Bramę możesz zaczać spacer pięknymi uliczkami i podziwiać Stare Miasto 9. Uniwersytet Wileński Wileński Uniwersytet został założony w XVI wieku i jest jednym z najstarszych w Środkowej Europie Możesz tu podziwiać trzynaście wewnętrznych dziedzińców w różnych stylach architektonicznych Dziedzińce nazwy swoje zawdzięczają słynnym absolwentom i profesorom Na początek weszliśmy do kościoła Świętych Janów Najbardziej niesamowitą częścią kościoła jest ołtarz, właściwie dziesięć ołtarzy w stylu rococo W tym kościele grał Stanisław Moniuszko Schody, arkady i galerie sprawiają wrażenie jakbyśmy chodzili po pięknym labiryncie Dosyć długo spacerowaliśmy po terenie Uniwersytetu 8. Aleja Giedymina Aleja jest główną ulicą Wilna Możesz tu znaleźć wiele sklepów, restauracji, kawiarni i instytucji kulturalnych Możesz odpocząć na Placu Łukiskim, największym placu Wilna Jest to jedno z ulubionych miejsc zarówno dla mieszkańców jak i turystów 7. Wileńska wieża telewizyjna Wieża telewizyjna ma 326,5 metra wysokości Na 165 metrze znajduje się restauracja skąd rozpościera się wspaniały widok na miasto Znajduje się tu obrotowa platforma 6. Góra Trzykrzyska Jeśli wejdziesz na wzgórzę, znajdziesz tu … scenę, na której organizowane są koncerty Na szczycie znajduje się pomnik Trzech Krzyży Według legendy zabito tu siedmiu mnichów zakonu Franciszkanów 5. Republika Uzupio Użupis oznacza “zarzecze” Rzeka Wilejka jest domem Litewskich syren. Mogą oczarować Cię tak byś został w Zarzeczu Republika Uzupis uznawana jest za “dystrykt artystów” Brązowy Anioł Zarzecza Republika posiada swój własny hymn, prezydenta, biskupa, dwa kościoły i konstytucję Na murze możesz znaleźć konstytucję przetłumaczoną na Twój język 4. Ogród Bernardyński Ogród zlokalizowany jest w centrum Wilna.
Ogród ma swoją historyczną nazwę Fontanny zostały odbudowane w swoich historycznych lokalizacjach. Jedna z nich jest fontanną muzyczną To świetne miejsce by zrelaksować się w pięknym, zielonym otoczeniu z dala od miejskiego zgiełku 3. Plac Katedralny Jest kilka powodów by odwiedzić Plac Po pierwsze trzeba zobaczyć wnętrze katedry i krypty Możesz też wejść na dzwonnice i podziwiać widok To też świetne miejsce, by pomyśleć życzenie. Przychodzą tu turyści i mieszkańcy by poczuć atmosferę miejsca, spędzić miło czas i zrelaksować się 2. Baszta Giedymina Na szczyt możesz dostać się pieszo lub kolejką Na szczycie znajdują się pozostałości Zamku Górnego 1. Uliczki Starego Miasta Jeśli pozwolisz sobie “zgubić się” pośród tych pięknych uliczek dowiesz się … czemu mieszkańcy Wilna określili Stare Miasto swoim ulubionym miejscem w Wilnie Podczas pobytu w Wilnie musisz znaleźć czas na spacer pośród tych uliczek, by poczuć atmosferę miejsca Możesz też spróbować cepelina – tradycyjnej litewskiej potrawy i napić sie litewskiego kwasu chlebowego Coś ekstra od PAMAR TRAVEL Dziękujemy bardzo za obejrzenie. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na pytanie. Wszystkiego Dobrego!


Reader Comments

 1. Byliśmy w Wilnie. Fajne miasto, wszyscy mówią po polsku ku naszemu ździwieniu. Co prawda nie widzieliśmy wszystkich tych miejsc bo Wilno było tylko jednym z punktów na trasie po Litwie, Łotwie i Estonii, a czasu mieliśmy tylko dwa tygodnie.

 2. The Hidden Airline Loophole
  That Lets You Book $1,000 Flights for $20 or Less
  ~ It Works on 63 of the World's Largest Airlines ~
  just copy this link: http://bit. ly / verycheapflights

 3. Excellent TOP 10. It is necessary to add Cathedral of Saints Peter and Paul. It is very beautiful inside, incredibly fine. This cathedral is very popular among the Polish population of Vilnius and the Polish tourists and also among all other tourists.
  https://www.youtube.com/watch?v=VwrgrFiXslk

 4. So much love the country Lithuania,very beautiful place and creation destination,I long to see this beautiful country.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *